Jeśli w latach 90-tych mieliście kilkanaście lat to bez wątpienia w waszej pamięci pozostają takie urządzenia jak Atari, Amiga, C64 czy pierwsze PC z Dosem. W tym okresie zaczęły się pojawiać oczywiście pierwsze gry komputerowe, które oczywiście dla użytkowników w wieku nastoletnim były rzeczywiście najważniejsze. Nikt nie interesował się urządzeniami jako sprzętami do pracy, ale była to przede wszystkim opcja służąca do zabawy. Jeśli ktoś miał możliwość posiadania na własność takiego sprzętu był rzeczywiście szczęściarzem, ponieważ możliwość grania miał rzeczywiście w każdym momencie, gdy tylko chciał. Obecnie wraca moda na granie w stare gry, dlatego stworzyliśmy serwis Abandoned, gdzie będziemy gromadzili różnorakie stare komputerowe gry dla Waszej przyjemności.

Dlaczego Abandoned.pl?

Oczywiście sama nazwa serwisu wynika ze słowa Abandonware, które to słowo będzie odnosić się do takich gier, które straciły już wsparcie producenta, nie ma już ich w obrocie, a co za tym idzie oczywiście gra nie będzie mogła już się dalej rozwijać. Najczęściej związane jest to z tym, że pojawiły się kolejne wersje i na nich producent się skupia zaś praca nad wcześniejszymi wersjami dla takiej firmy nie ma już większego sensu. Często to również taka sytuacja, w której gra stworzona zostaje przez młodą osobę, która robi to przede wszystkim jako pasję, zaś dalej porzuca taką grę, nie będzie już realizować technicznego wsparcia. Wiele z takich gier zapisało się jednak w historii komputerów i nie ma się co dziwić, że obecnie wiele osób do takich właśnie gier chętnie wraca. Jeśli również należycie do takich osób i myślicie o takim powrocie to rzeczywiście warto będzie do nas zajrzeć.

Baza gier

Jeśli chodzi o bazę gier jest ona dobrze rozwinięta, a wśród niej wiele klasycznych tytułów, które doczekały się wielu kopii i kontynuacji, ponieważ były prawdziwym hitem. Wśród nich również takie propozycje jak FIFA, Sensible Soccer, rozgrywki przygodowe, bijatyki, samochody i wiele innych. Na uwagę zasługiwać mogą również różnego rodzaju propozycje gier, gdzie mamy dostęp do możliwej zabawy w klasycznego Bombermana. Ogólnie odpowiadamy również na potrzeby różnych użytkowników i jeśli jakaś gra będzie budzić Wasze zainteresowanie to możemy się postarać o jej zorganizowanie.

Pamiętaj o prawidłowym uruchomieniu

Jeśli w ogóle ktoś myśli o zabawie w takie stare gry musi pamiętać o tym, że są one mocno uzależnione od warunków sprzętowych. Fakt, że te urządzenia przygotowuje się jako 8 bitowe oraz 16 bitowe sprawiać będzie, że ich uruchomienie w systemie Windows 32 bity albo 64 bity nie będzie możliwe. Jak więc sobie z tym poradzić? W tym zakresie rzeczywiście dostaniecie wsparcie z naszej strony, do poszczególnych gier będziemy bowiem podawać informację jak taką grę uruchomić jak będzie można osiągnąć możliwość udanej zabawy właśnie w taką grę. Dlatego zapraszamy na abandoned.pl. Z jednej strony baza gier będzie bardzo dobrze przygotowana, z drugiej możecie również liczyć na profesjonalne wsparcie i dzięki temu uruchomienie gry nie będzie stanowić żadnego problemu.

Jesteśmy pasjonatami

Sami jesteśmy wielkimi pasjonatami starych gier komputerowych i dlatego właśnie chcemy w naszym serwisie gromadzić jak najwięcej informacji na temat tych gier i samych gier również jak najwięcej. Może dla kogoś będzie to zaskoczenie, ale w tym okresie, gdy komputery dopiero raczkowały produkowano już bardzo wiele różnorakich gier, które mogły budzić zainteresowanie różnych graczy.
Najchętniej jak się okazuje wracamy obecnie przede wszystkim do takich gier, które najlepiej kojarzą nam się z czasów młodości. Niewątpliwie jeśli chodzi o naszych rodaków najczęściej będzie to związane z grami sportowymi, piłka nożna, gry samochodowe, przygodowe, ewentualnie gry akcji. Niewątpliwie tych różnych propozycji nie brakuje, ale najważniejszy będzie indywidualny gust każdego gracza. U nas w serwisie nie powinno jednak brakować dla Was interesujących propozycji, na pewno znajdziecie coś ciekawego dla siebie.