Myliłby się ten kto by uznał, że rozmowa kwalifikacyjna przed zatrudnieniem pracownika wystarczy by wyjaśnić wszystkie szczegóły związane z podpisaniem umowy o pracę i jej konsekwencjami. W rzeczywistości jest bowiem tak, że rozmowa kwalifikacyjna decyduje tylko o zatrudnieniu (bądź odrzuceniu) danego kandydata, zaś wszystkie szczegóły związane z podejmowaną pracą poznaje on dopiero w praktyce. Wielu pracowników o dziwo nie do końca rozróżnia bowiem pensję netto od pensji brutto.

W umowie najczęściej podawana jest kwota brutto, natomiast realną wartość jaką dostajemy na koniec miesiąca do reki wyznacza kwota netto – czyli ta pomniejszona o należne składki i inne opłaty związanie z zatrudnieniem. Kalkulator wynagrodzeń to dobry sposób aby szybko i bezproblemowo wyliczyć sobie realną pensję jaka co miesiąc zasili nasz domowy budżet. Narzędzie to uwzględnia bowiem wszelkie należności jakie trzeba potrącić z kwoty brutto z tytułu zatrudnienia (składki na ubezpieczenie czy zaliczki podatek dochodowy) i tym samym przedstawia ostateczną kwotę, która nam się należy.

Dlatego jeśli chcemy samodzielnie policzyć wysokość netto naszych dochodów warto wpisać w wpisać w wyszukiwarce internetowej hasło kalkulator wynagrodzeń i za jego pomocą obliczyć wartość, która nas najbardziej interesuje – czyli wartość netto otrzymywanej pensji…