Piękna i zdrowa skóra to nie tylko atrakcyjny wygląd zewnętrzny, ale i znacznie lepsze samopoczucie. Od dawna wiadomo przecież, że nawet te najmniejsze problemy dermatologiczne mogą się poważnie odbić na ogólnym stanie naszego zdrowia, a niewielkie problemy ze skórą mogą okazać się początkiem poważnych dolegliwości. Jakie choroby skóry są dla nas największym zagrożeniem?

Z jakimi przypadłościami lekarze specjalizujący się w dermatologii borykają się najczęściej? Lista problemów dermatologicznych oraz chorób skóry jest bardzo długa. Jednym z tych problemów, które pojawiają się bardzo często i które mogą sprawiać wiele kłopotów, jest trądzik. Jest on poważną przyczyną kompleksów nie tylko wśród młodych ludzi, u których jest jednym z objawów dojrzewania, ale i wśród dorosłych, u których trądzik jest już poważną chorobą skóry, wymagającą specjalistycznego wsparcia lekarza dermatologa. Inna przypadłość, która bardzo często atakuje ludzką skórę, to łuszczyca.

Często pojawiającą się chorobą skóry jest też AZS – atopowe zapalenie skóry, które może negatywnie odbijać się i na ogólnym stanie zdrowia, i na psychice pacjenta. Współczesna dermatologia często musi też walczyć z takimi problemami, jak brodawki oraz pokrzywka. I choć wiele dolegliwości skórnych bywa traktowanych z przymrużeniem oka, musimy pamiętać o jednym – każda, nawet niegroźna na pozór choroba skóry, może się okazać dla nas poważnym zagrożeniem. Im wcześniej rozpoczniemy odpowiednie leczenie, im szybciej zatroszczymy się o odpowiednią pielęgnację skóry, tym lepiej dla nas.