Ślub jest z pewnością jednym z najważniejszych wydarzeń w życiu, zarówno za sprawą zmieniającego się stanu cywilnego, jak też i całej otoczce towarzyszącej procesowi zaślubin, kiedy to niezwykle ważne jest, aby pięknie wyglądać, dobrze się bawić, a gościom zapewnić radość z przebywania oraz niezapomniane przeżycia. Nie da się ukryć, iż wygląd panny młodej w dniu ślubu ma przeogromne znaczenie, dlatego też tak istotny jest makijaż w tym dniu. Zapewnienie odpowiedniego makijażu jest nie lada wyzwaniem, gdyż należy się zatroszczyć o to, aby był on odpowiednio skromny, schludny ale też podkreślał piękno i urodę, zakrywał i odwracał uwagę od ewentualnych mankamentów. Co prawda podstawowy schemat makijażu ślubnego od kilku lat nie ulega drastycznym zmianom, to z pewnością warto się przyjrzeć, jakie trendy obowiązują nas w sezonie 2017.

Makijaż ślubny jest tak samo istotny, jak suknia czy welon. To dlatego panny młode bardzo rzadko decydują się na samodzielne wykonanie makijażu oraz korzystają z pomocy profesjonalnej kosmetyczki. Ostatnio modny jest naturalny look, w którym to nadrzędną rolę odgrywa promienna cera lekko muśnięta różem a także subtelnie zarysowane oko.

Naturalny make-up ślubny jest to wbrew pozorom jeden z najtrudniejszych do wykonania makijaży. To nie lada sztuka pomalować kogoś tak, by prawie nie było tego widać. Makijaż ślubny stanowi więc połączenie mocnego makijażu wieczorowego z fotograficznym. Musi on bowiem wyrównać cerę, zamaskować jej mankamenty, ale też podkreślić kolor oczu i wyprofilować kształt twarzy. Panna Młoda ma na zdjęciach wyglądać promiennie, świeżo przy tym jednocześnie kobieco. Dużo więcej na temat sztuki makijażu znajdziemy na stronie modnewesele.com gorąco polecamy tam zajrzeć.

W makijażu naturalnym największą uwagę zwraca się do przygotowania cery. Skóra powinna być odpowiednio oczyszczona, odżywiona a także nawilżona. Podkład musi być jasny, a wszelkie niedoskonałości oraz cienie zatuszowane korektorem, z kolei całość utrwalona pudrem matującym i rozświetlającym – umiejscowionym głównie na kościach policzkowych.

W makijażu oczu zdecydowanie nie gra się mocnymi kolorami, wykorzystuje się natomiast stonowane barwy, będą to beże, brązy, pudrowy róż, czy też delikatne fiolety. Usta zostają zaledwie lekko dotknięte bladoróżowym błyszczykiem, natomiast policzki muśnięte różem. Mocniejszym akcentem makijażu jest z pewnością cienka kreska na powiece a także długie rzęsy zaleca się sztuczne kępki raz przeciągnięte tuszem.

Kosmetyki więc, które będą niezbędne to odpowiednio dobrany, trwały podkład, korektor, dobra paleta cieni do powiek w odcieniach delikatnych, naturalnych, ale też kosmetyki służące do podkreślenia kształtów twarzy, a więc delikatny zgrany z karnacją róż do policzków, ale także rozświetlacz, którego warto użyć w subtelnej ilości do podkreślenia kości policzkowych, czy łuków brwiowych oraz łuku kupidyna. Pomocne i niezbędne mogą się okazać kępki sztucznych rzęs, albo maskara, która podkreśli rzęsty, bez przesadnego efektu, który może okazać się nieodpowiedni.

Dobrym wyborem będzie uprzednie wykonanie takiego makijażu na trochę czasu przed ślubem, aby móc zobaczyć jak to się prezentuje, utrzymuje oraz co istotne, czy żaden z kosmetyków nie powoduje reakcji alergicznych, aby nie spotkała nikogo przykra niespodzianka w tym wyjątkowo ważnym dniu.