Internet od długiego czasu jest obecny w codziennym życiu, i dla licznych ludzi jest one jego nierozerwalną częścią. Jedną z jego dużych plusów jest brak ograniczeń co do lokalizacji, w której jesteśmy. W praktyce z dowolnego miejsca, w jakim znajdziemy możliwość podłączenia do internetu i dowolny sprzęt komputerowych będziemy mogli szukać to, czego chcemy. I w dodatku w dobrych warunkach, na przykład siedząc w mieszkaniu lub internetowej kawiarni. Znaczenia nie ma również czas, czy będzie to poranek, czy też popołudnie, praktycznie wszystkie wiadomości działają bez ograniczeń.

W obecnym, bardzo dynamicznym życiu tego typu możliwości stają się ogromnie potrzebne. Zwłaszcza docenić to mogą ludzie, którzy sporo podróżują po różnych krajach, są elastyczne i cały czas poszukują czegoś nowego. W ich przypadku sieć internetowa pozwala na szczegółowe rozplanowanie swoich podróży i pozostałych obowiązków, przeważnie bez opuszczania mieszkania. Na przykład jakaś osoba będzie się decydować na wyjazd wakacyjny w kierunku mazur. Ten teren kojarzy się z żaglami, tak więc kiedy już tam będziemy, to łódkę można wyczarterować. Przed laty, żeby zamówić czarter, to albo musieliśmy posiadać telefon do odpowiedniej firmy, lub przeglądać gazety.

Obecnie starczy w oknie wyszukiwarki podać słowa czarter jachtów, przejrzeć uzyskane serwisy i znaleźć firmę, jaka najbardziej nam pasuje. W wielu firmach możemy zrobić rezerwację w serwisie, kwotę zaliczki także możemy wykonać w internetowym banku. Analogicznie będzie z resztą dziedzin naszego życia, jeżeli na przykład ktoś potrzebuje doktora w stolicy Anglii, to zwyczajnie poda frazę dentysta w Londynie i za chwilę również dostanie duży spis stron lekarzy.