Biurowe artykuły to niezbyt zauważana, lecz jednak bardzo istotna część funkcjonowania większości biur. Nie jest istotne, czy to jest niewielka firemka, czy na przykład firma księgowa, we wszystkich tych przypadkach potrzebne są długopisy, spinacze, kartki i sporo innych biurowych artykułów. W związku z tym że na biurowe materiały nie na co dzień się nie zwraca swojej uwagi, zwyczajnie ich używając, to przeważnie o tym że są potrzebne pracownicy sobie przypominają, kiedy w pewnej chwili coś się skończy.

W takich przypadkach albo trzeba będzie czekać kilka dni na przysłanie zamówienia, lub gorączkowa bieganina do najbliższego sklepu z zamiarem znalezienia potrzebnego asortymentu. Najlepszym wyjściem w takich sytuacjach może być umowa z jakąś firmą zajmującą się sprzedażą akcesoriów biurowych. W dużych miejscowościach problemu z tym nie będzie, ponieważ funkcjonuje ich przynajmniej parę. Kiedy jakaś osoba posiada siedzibę firmy w niewielkiej miejscowości, daleko od większych hurtowni, to w takim przypadku najlepszym rozwiązaniem może być skorzystanie z propozycji sklepów w internecie.

Dziś, przy dobrej kurierskiej obsłudze kupione towary najczęściej są doręczane w jeden dzień, a proponowane ceny w tego typu placówkach są mocno konkurencyjne. Podając przykładowo w oknie wyszukiwarki słowa tonery na pewno odszukamy sporo tego typu serwisów z artykułami biurowymi.