Pages Menu
Categories Menu
Pielęgnacja oczek wodnych

Pielęgnacja oczek wodnych

Od jakiegoś czasu rosnąca liczba posiadaczy domów jednorodzinnych zaczyna się decydować na fachowe opracowanie planu ogrodu. Albo zajmują się tym sami, ucząc się z prasy i internetu, lub też zatrudniają firmę ogrodniczą, która nasz ogród zaprojektuje i wykona. Dobrze urządzony ogródek nie tylko może podkreślić styl domu, w którym mieszkamy, lecz zapewni przy tym przyjemne miejsce do odpoczynku.

W czasie wykonywania projektu ogrodu właściciele ich dość często zaczynają się decydować na oczka wodne, które nie kosztują dużo, a są bardzo oryginalnym uzupełnieniem ogrodu. Wodne oczko możemy zaaranżować na różne sposoby, wielu ludzi hoduje w nich małe rynki lub otacza ciekawymi wodnymi roślinami. Projektując wodne oczko musimy pamiętać o tym, że należy o nie regularnie dbać. Może być więcej pracy, niż przy drzewach i krzewach, i należy o tym wiedzieć przez zaczęciem prac.

Wodne oczko co pewien czas musi być porządnie wyczyszczone z glonów, śmieci i mułu, ponieważ ich obecność może spowodować brak czystości wody. Bardzo dobrze będą się do tego nadawać najróżniejsze chemiczne środki, przykładowo firmy Oase.