Pięknie opalona czy uzależniona od opalania? | Preipo.pl
Pages Menu
Categories Menu
Pięknie opalona czy uzależniona od opalania?

Pięknie opalona czy uzależniona od opalania?

http://www.bigleaguekickball.com/category/press/ soma free overnight fedex delivery Wszystkie rodzaje uzależnień są odpowiedzią na brak akceptacji siebie, chęć odreagowania problemów, próbę przywrócenia równowagi emocjonalnej. Nałogi pozwalają nam znaleźć się w innej „lepszej” rzeczywistości, gdzie nie ma trudnych spraw do załatwienia, konfliktów, problemów z aprobatą własnej osoby.

go to site

Jednym z uzależnień, któremu częściej ulegają kobiety jest uzależnienie od opalania nazywane tanoreksją i zaliczane jest do uzależnień behawioralnych (obok takich uzależnień jak np. zakupoholizm, uzależnienie od internetu itp.). Jest ono przejawem kultu ciała i często wynikiem obniżonego poczucia własnej wartości. Jeszcze niedawno uważano, że ten nałóg dotyczy przede wszystkim kobiet w średnim wieku, teraz do tej grupy dołączają coraz młodsze panie.

Buy Phentermine In New York

http://operaproject.co.uk/gallery/the-magic-flute/8-3/ Kobiety w zdecydowanie szerszym zakresie dbają o swój wygląd. Chcą wyglądać atrakcyjnie, świeżo i promiennie. Atrakcyjny wygląd często decyduje o jakości naszego życia. Jedną
z oznak dbałości o siebie jest ładnie opalona skóra. W samym opalaniu nie ma nic złego, przebywanie na słońcu rzeczywiście może poprawić nam nastrój. Słońce pomaga nam produkować witaminę D tak potrzebną naszemu organizmowi, ale jak we wszystkim potrzebny jest umiar. Niestety niekiedy chęć posiadania pięknej opalenizny staje się obsesją. Kobieta ma wrażenie, że jest mimo opalania się, zbyt blada, zatem chce się opalać jeszcze więcej, nieustanie szuka okazji do opalania się. Tanorektyczki odczuwają potrzebę ciągłego przebywania na słońcu lub opalania się w solarium, nieustannie o tym myślą. Nie zważają na rodzaj karnacji i stan swojej skóry. Opalanie staje się groźnym uzależnieniem, którego konsekwencją mogą być choroby zagrażające zdrowiu i życiu kobiety. Nałóg ten może też wpływać na nasze relacje z bliskimi. Większość czasu wolnego wykorzystywana jest w celu zdobycia pięknej opalenizny. Kobieta potrafi zrezygnować z innych atrakcji, chociażby zabawy z dziećmi, na rzecz swojego nałogu.

Buy Phentermine White Pill Blue Specks

Oczywiście kobietom uzależnionym, tak jak i w przypadku innych nałogów, trudno przyznać się do narastającego problemu. Twierdzą, że one tylko dbają o siebie, a opalenizna uwidacznia ich urodę i poprawia ich samopoczucie. Podkreślają przy tym, że stosują kremy ochronne z wysokimi filtrami UV i używają nawilżających balsamów po opalaniu. Niestety w ten sposób oszukują przede wszystkim siebie.

go here

Order Valium From Canada Zbyt długie i częste, niekontrolowane przebywanie na słońcu bardzo szybko prowadzi do nadmiernego wysuszenia skóry. W niektórych miejscach, szczególnie na łokciach i kolanach skóra wygląda na brudną. Mogą pojawiać się przebarwienia, nowe znamiona, a stare mogą zmieniać wygląd. Jest to szczególnie niebezpieczne, bo może skutkować zmianą chorobową. Ocenia się, że nawet 90 procent nowotworów skóry jest spowodowana nadmierną ekspozycją na słońce. Najgroźniejszym nowotworem jest czerniak, który niejednokrotnie może być przyczyną śmierci. Zatem skutki uzależnienia od opalania mogą być naprawdę ogromne.

Buy Xanax From Overseas

Innym skutkiem, zapewne dużo mniej niebezpiecznym w tej sytuacji, jest przedwczesne starzenie się skóry. W przypadku kobiet uzależnionych, które usprawiedliwiały opalanie się dbałością o wygląd i urodę, może to być szczególnie przykre. Szybciej i więcej pojawiających się zmarszczek osłabia ich poczucie wartości.

Buy Alprazolam .5 Mg

Buy Soma In Europe Kiedy już kobieta przekroczy tą cienką granicę między przyjemnością, a uzależnieniem często nie zauważa sama problemu. Sygnały od bliskich, informacje o współzależności chorób skóry, czy szybszego starzenia się skóry od ekspozycji na promienie UV są lekceważone. Wagę problemu uświadamia sobie dopiero gdy pojawią się problemy zdrowotne. Nieraz może być za późno.
Kobiety nie powinny lekceważyć sygnałów od bliskich, powinny zmierzyć się z problemem i podjąć działania zmierzające do wyrwania się ze szponów nałogu. Tak jak w przypadku innych uzależnień należy dociec przyczyny i zastosować leczenie. Niezbędna jest pomoc psychoterapeuty oraz wsparcie i troska bliskich. Leczenie tanoreksji wymaga długotrwałej terapii.
Wszyscy musimy pamiętać, że nie istnieje bezpieczne opalanie, ani na słońcu, ani w solarium. Jednakże stosowanie się do pewnych zasad ogranicza ryzyko negatywnych skutków.
Zatem ograniczmy czas przebywania na słońcu, stosujmy kosmetyki z filtrami ochronnymi, nośmy nakrycia głowy i okulary przeciwsłoneczne z filtrami, przewiewne ubrania z długim rękawem. Chrońmy swoje zdrowie.

follow link

Order Valium Online Europe  

Artykuł napisany wspólnie ze specjalistami od uzależnień kobiet – Prywatny Zamknięty Ośrodek Terapii Uzależnień Kobiet