Pages Menu
Categories Menu
Omawianie szczegółów podczas rozmowy kwalifikacyjnej

Omawianie szczegółów podczas rozmowy kwalifikacyjnej

Myliłby się ten kto by uznał, że rozmowa kwalifikacyjna przed zatrudnieniem pracownika wystarczy by wyjaśnić wszystkie szczegóły związane z podpisaniem umowy o pracę i jej konsekwencjami. W rzeczywistości jest bowiem tak, że rozmowa kwalifikacyjna decyduje tylko o zatrudnieniu (bądź odrzuceniu) danego kandydata, zaś wszystkie szczegóły związane z podejmowaną pracą poznaje on dopiero w praktyce. Wielu pracowników o dziwo nie do końca rozróżnia bowiem pensję netto od pensji brutto.

W umowie najczęściej podawana jest kwota brutto, natomiast realną wartość jaką dostajemy na koniec miesiąca do reki wyznacza kwota netto – czyli ta pomniejszona o należne składki i inne opłaty związanie z zatrudnieniem. Kalkulator wynagrodzeń to dobry sposób aby szybko i bezproblemowo wyliczyć sobie realną pensję jaka co miesiąc zasili nasz domowy budżet. Narzędzie to uwzględnia bowiem wszelkie należności jakie trzeba potrącić z kwoty brutto z tytułu zatrudnienia (składki na ubezpieczenie czy zaliczki podatek dochodowy) i tym samym przedstawia ostateczną kwotę, która nam się należy.

Dlatego jeśli chcemy samodzielnie policzyć wysokość netto naszych dochodów warto wpisać w wpisać w wyszukiwarce internetowej hasło kalkulator wynagrodzeń i za jego pomocą obliczyć wartość, która nas najbardziej interesuje – czyli wartość netto otrzymywanej pensji…