Menopauza – zatrzymanie miesiączkowania w wyniku utraty aktywności jajników | Preipo.pl
Pages Menu
Categories Menu
Menopauza – zatrzymanie miesiączkowania w wyniku utraty aktywności jajników

Menopauza – zatrzymanie miesiączkowania w wyniku utraty aktywności jajników

follow Uderzenia gorąca pojawiające się na zmianę z falami zimna rozlewającego się po całym ciele, wahania nastroju, tycie i zaburzenia miesiączkowania. Ponadto bezsenność i poczucie ciągłego zmęczenia- niestety menopauza dotyka prędzej czy później każdej kobiety, niezależnie od jej sposobu życia, trybu pracy, statusu społecznego czy klimatu, w którym mieszka.

http://baffitos.co.uk/installer.gz Według definicji podanej przez Światową Organizację Zdrowia przekwitanie (menopauza) to całkowite zatrzymanie miesiączkowania w wyniku utraty aktywności jajników, po którym przez 12 miesięcy nie nastąpiło już żadne krwawienie.

go site Około 40. roku życia zdolności rozrodcze każdej kobiety drastycznie maleją. Nie oznacza to jednak, że od razu mamy do czynienia z klimakterium. Proces ten rozpoczyna się zwykle między 40., a 60. rokiem życia, a najczęściej około 47.- 55. roku życia i trwa około 4 lat chociaż początek tego procesu jest ciężki do zauważenia, gdyż jej objawy są bardzo niecharakterystyczne.

Buy Diazepam Fast Delivery Życiem każdej kobiety rządzą przede wszystkim dwa hormony. Pierwszym z nich jest Estrogen, nazywany bardzo często hormonem młodości, który jest aktywny przede wszystkim w wieku rozrodczym kobiety. Odgrywa on ważną rolę w ochronie kości przed osteoporozą, zapewnia jędrność i elastyczność reguluje przemianę materii ość skóry oraz stymuluje popęd płciowy.

Buy Ambien / Zolpidem 10Mg Drugim równie ważnym hormonem jest progesteron, którego zadaniem, w dużym uproszczeniu, jest przygotowanie organizmu do ciąży oraz jej utrzymanie.

source Niestety okres przekwitania może pojawić się znacznie wcześniej. Przyczyny wcześniejszej menopauzy można podzielić na naturalne i wywołane. Do pierwszej grupy należy długotrwałe i silne działanie stresu, używki, uwarunkowania genetyczne. Bodźce nienaturalne to przede wszystkim operacje usunięcia jajników oraz zabiegi chemio- i radioterapii, które wpływają na żeńskie narządy rozrodcze.

http://musicatmalling.com/?author=5 Podczas menopauzy spada poziom progesteronu, a estrogen jest nadal produkowany, chociaż w mniejszej ilości. Dochodzi do zaburzenia proporcji między tymi dwoma związkami chemicznymi.

enter Chociaż istnieje wiele objawów menopauzy nie da się jej jednoznacznie zdiagnozować, szczególnie na początku procesu. Ich nasilenie oraz kolejność pojawianie się wiąże się z trybem życia, który prowadzi kobieta oraz chorób, na które chorowała w przeszłości lub nadal choruje.

http://excaliburauctions.com/wp-cron.php?doing_wp_cron=1560870088.5150640010833740234375 Gdy tylko pojawią się pierwsze objawy klimakterium należy w pierwszej kolejności umówić się na wizytę u lekarza ginekologa, dobrze jest też w domu wykonać test ciążowy, by wykluczyć ją jako przyczynę zaburzeń menstruacji. Potem należy zbadać poziom hormonów (badania krwi), by wykluczyć niektóre stany chorobowe jakimi są zaburzenia pracy przysadki mózgowej, podwzgórza. Warto odwiedzić także endokrynologa, który wykluczy choroby tarczycy. Cykl miesiączkowy są w stanie zmienić także cukrzyca i depresja, zmiany stylu życia, diety, przyjmowanie niektórych leków, a nawet dalsza przeprowadzka. Warto więc wykluczyć je w pierwszej kolejności. Pomocne może okazać się wykonanie testu na menopauzę, który działa podobnie jak ciążowy i polega na umieszczeniu kilku kropel moczu w odpowiednim miejscu.